افزونه نرخ عوامل

 

با عنایت به اینکه در تهیه قیمت جدید یا آنالیز های جدول ۵ در هنگام برآورد،  آنالیز های فهرست بها می بایست با توجه به دوره انجام کار یا دوره پیشنهاد قیمت بروز رسانی گردند و از طرفی بعضاً تعداد ردیفهای جدول ۲ (ردیفهای حائز اهمیت ۸۰% برآورد که می بایست برای آنها آنالیز تهیه گردد) زیاد هستند، بروز رسانی آنالیز ها بدلیل تکراری بودن عوامل آن کاری دشوار و با ضریب خطای بالاست . به همین دلیل افزونه “بروز رسانی نرخ عوامل” طراحی گردید تا نرخ عوامل تعدای آنالیز را در برنامه اکسل بخواند و پس از بروز رسانی توسط کاربر کلیه آنالیز ها را در یک مرحله بروز رسانی نماید.

نحوه کار کرد این افزونه بسیار ساده و به شرح زیر است.

۱- افزونه را از لینک زیر دانلود کرده و نصب نمایید (پس از اجرای فایل، افزونه نصب و فعال می گردد)

رایگان – خرید

 

۲- آنالیز هایی که می خواهید نرخ عواملشان بروز شوند در یک پوشه (فولدر) جداگانه کپی کنید.(توجه داشته باشید آدرس محل ذخیره آنالیز ها باید انگلیسی باشد)

۳- در منو های اصلی اکسل یک منو با اسم sharifsoft اضافه شده است، به منوی مذکور رفته و پس از کلیک روی آیکون “نرخ عوامل” گزینه خواندن نرخ عوامل را انتخاب نمایید.

۴-پس از انتخاب “خواندن نرخ عوامل” پنجره ای باز می شود که از طریق آن آدرس فولدر حاوی آنالیز ها را انتخاب کنید.

۵- پس از انتخاب، لیست خلاصه کلیه نرخ عوامل مندرج در آنالیز های موجود در فولدر به اکسل انتقال می بابند ( در لیست یاد شده ستون بهای واحد عامل(کاربر) خالیست).

۶- پس از کامل کردن ستون “بهای واحد عامل(کاربر)” دکمه ” اعمال نرخ عوامل” را از منوی اصلی انتخاب کنید و مجدداً فولدر حاوی آنالیزها را انتخاب نمایید تا کلیه آنالیز ها بروز گردند.

 

 

logo-samandehi