شاخص

 

افزونه شاخص جهت محاسبه ضریب تعدیل معکوس در محیط اکسل و  اعمال ضریب تعدیل معکوس به آنالیز بهای منتشره سازمان برنامه طراحی گردیده است. پس از نصب افزونه به ریبونهای پیش فرض اکسل زبانه ای به نام sharifsoft اضافه خواهد شد که می توانید توسط دکمه های پیش بینی شده نسبت به کار با افزونه اقدام نمایید. علاوه بر موارد پیش گفته با نصب این افزونه به اکسل دیگر نیازی به ورود دستی شاخص ها ندارید و با فرمول s_shakhes که در زیر به آن خواهیم پرداخت می توانید شاخص ها را فراخوانی نمایید که علاوه بر حذف خطای انسانی، با تغییر پارامتهای افزونه (سه ماهه، سال، فصل و فهرست) ، شاخص به صورت خودکار بروز می گردد.

مراحل نصب افزونه به شرح ذیل است:

۱- ابتدا فایل shakhes.install.xlam را از لینک زیر تهیه فرمایید.

 

 

۲- پس از جرای فایل مذکور  اگر با پیغام Microsoft Excel Security Notice مواجه شدید دکمه Enable Macros را بزنید و پیغام های بعدی را به ترتیب yes و ok را انتخاب کنید.

نکات:

  • اسم فایل دانلود شده را به هیچ عنوان تغییر ندهید.(در صورت تغییر افزونه بدرستی نصب نخواهد شد)
  • در صورت نصب این افزونه نیازی به نصب افزون های zarb  و d2a نمی باشد (در صورتی که zarb , d2a را قبلا نصب نموده اید، آنها را غیر فعال (یا حذف) نمایید
  • برای فرا خوانی شاخص های تجهیز کارگاه (شاخص رشته ای) بجای فصل عدد ۸۲ وارد نمایید.
  • پس از اجرای افزونه در صورتیکه ممیز ها به صورت / (اسلش) نمایش داده شد از مسیر Control Panel\Clock, Language, and Region\Change date time, or number formats\Format دکمه Additional setting را بزنید و decimal symbol را روی . (دات) تنظیم نمایید.

جهت فراخوانی شاخص های در محیط اکسل از فرمول زیر استفاده نمایید:

Untitled-1

 

پس از اجرای افزونه در صورتیکه ممیز ها به صورت / (اسلش) نمایش داده شد از مسیر Control Panel\Clock, Language, and Region\Change date time, or number formats\Format دکمه Additional setting را بزنید و decimal symbol را روی . (دات) تنظیم نمایید.

 

با عنایت به اینکه افزونه فوق نسخه اولیه آن می باشد، قطعاً بدون اشکال نیست، لذا خواهشمند است در صورت مشاهده هرگونه ایراد، مراتب را جهت اصلاح به اطلاع ما برسانید.

 

جهت حمایت از ما کلیک کنید

logo-samandehi