شرایط عمومی پیمان

شرایط عمومی پیمان سندی است که شرایط کلی یک قرارداد را بین کارفرما و طرف دیگر پیمان (پیمانکار، مشاور، مدیر طرح و …)مشخص می نماید. از این رو تسلط به شرایط عمومی آن می تواند در دعوی حقوقی و رسیدن به درک مشترکی از شرایط قرارداد بین طرفین قرارداد بسیار کارگشا باشد. از طرفی عدم آگاهی از شرایط عمومی میتواند موجب ضرر و زیان هر یک از طرفین قرارداد و به تبع آن آسیب رسیدن به پروژه گردد.

در شرایط عمومی روابط کلی و عمومی بین طرفین قرارداد از جمله تعهدات طرفین، نحوه آزادسازی تضامین قرارداد، نحوه پرداخت، فسخ و خاتمه قرارداد و بسیاری از موارد دیگر به تفصیل شرح داده شده اند که می بایست مو به مو توسط طرفین قرارداد رعایت گردند.

با توجه به این مطلب که شرایط هر قرارداد بسته به نوع کار متفاوت است و شرایط عمومی پاسخگوی تمامی قراردادها نمی باشد، لذا در هر قرارداد شرایط خصوصی که مکمل شرایط عمومی می باشد تهیه و به آن منضم می گردد و ذکر این نکته ضروری است که شرایط خصوصی تکمیل کننده شرایط عمومی بوده و به هیچ عنوان نمی تواند ناقض آن باشد.

به منظور دسترسی آسان تر به مواد شرایط عمومی و جستجوی آسان و سریع در  آن دو نسخه شرایط عمومی یکی تحت ویندوز و دیگری تحت وب تهیه نمودیم تا همکاران گرامی بتوانند مطالب مورد نیاز خود را در اسرع وقت از آنها استخراج نمایند.

با توجه به اینکه متن شرایط عمومی به صورت دستی تایپ و تنظیم شده، قطعاً نسخه اول آن دارای اشکالاتی می باشد. سپاسگذار خواهیم بود در صورت مشاهده هرگونه اشتباه در متن، چه از نظر املایی، لینک بین مواد شرایط عمومی و … موارد از طریق راه های ارتباطی سایت به اطلاع رسانده شود.

در صورت عدم یافتن کلمات جستجو شده نسبت به نصب کیبورد استاندارد از این لینک اقدام فرمایید 

دانلود کتاب الکترونیکی شرایط عمومی جهت استفاده در سیستم عامل ویندوز
مشاهده شرایط عمومی نسخه تحت وب
دانلود فایل pdf شرایط عمومی

 

logo-samandehi